Percy Jackson

23. září 2012 v 20:50 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Zajímavá knižní série o polobozích a bozích v moderní době. Líbí se mi jak všechno souvisí a doplňuje se. Tuším, že autor byl profesorem historie a později začal psát. Tudíž ví hodně o řecké mytologii, která se tu vyskytuje a prostupuje celým příběhem. Natočen byl zatím jen jeden film. Ten se mi líbí, vcelku se drží i předlohy, ale myslím, že mohl být i lepší. Přesto se na něj ráda podívám víckrát. Knihy vřele doporučuji těm, co mají rádí dobrodružství a legraci v jednom :-) Napsal Rick Riordan.

» Zloděj blesku
» Bitva o labyrint
» Moře nestvůr
» Bitva o labyrint
» Prokletí titánůNázev knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Zloděj blesku
The Lightning Thief
Percy Jackson
1
Rick Riordan
Fantasy
2009
400
Fragment
978-80-253-0837-0

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Moře nestvůr
The Sea of Monsters
Percy Jackson
2
Rick Riordan
Fantasy
2010
304
Fragment
978-80-253-0974-2

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Prokletí Titánů
The Titan's Curse
Percy Jackson
3
Rick Riordan
Fantasy
2010
336
Fragment
978-80-253-1122-6

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Bitva o labyrint
The Battle of the Labyrinth
Percy Jackson
4
Rick Riordan
Fantasy
2011
384
Fragment
978-80-253-1207-0

Chlapec Polobůh Hrdina 4. díl Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Poslední z bohů
The Last Olympian
Percy Jackson
5
Rick Riordan
Fantasy
2011
408
Fragment
978-80-253-1300-8

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan.
Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.
V díle Poslední z bohů Percy na začátku příběhu záhadně zmizí a zanechá Annabeth i zbytek tábora v obavách. Annabeth po něm pátrá, ale neúspěšně. Byla to bohyně Hera, která Percyho poslala do tábora Římanů. A naopak, z jejich tábora odešel Jason jako výměna za Percyho. Oba vůdcové se znají a snad by mohlo dojít k dohodě. Nicméně se zdá, že Percy si neuvědomuje mnoho věcí. Římští polobožští válečníci jsou mnohem divočejší než řečtí, ale také poslušnější. Kdyby odporovali rozkazům, stane se z nich krmení pro vlky na okraji tábora. Jason, Annabeth a Percy kují plány, jak porazit Gaea a dostat Percyho z římského ležení.


Databazeknih.cz:
Rick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.Celý seznam mnou přečtených knih
Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 


Komentáře

1 Lenka | E-mail | 23. července 2014 v 14:27 | Reagovat

Strašně se mi vaše knížky líbí mám všechny a furt a furt je budu číst dokola :-)  bude další díl ? :-) :-)

2 Lucy Lillianne | E-mail | Web | 23. července 2014 v 15:43 | Reagovat

[1]: děkuji :-)
pokud vím,  další díl nebude. ale autor napsal další sérii,  Bohové Olympu,  kde se postavy z Percyho Jacksona zase objevují

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.