Neviditelný

28. října 2012 v 15:06 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Příběh vědce, který objeví schopnost neviditelnosti. Pokud se dobře pamatuji, nejdřív to vyzkoušel na kočce. Později sám na sobě. Nejdřív byl z experimentu nadšený, ale později mu začalo docházet, co tato vlastnost obnáší. Totální odcizení od lidí a společnosti. Jelikož to nemohl zvrátit, začalo se to projevovat na jeho chování. Začal být nebezpečný. Jeho zuřivé chování vede k tomu, že nakonec zemře... Tento příběh se mi velice líbil. Každý během čtení může vidět v ději jiné poslání. Napsal Herbert George Wells.

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Neviditelný
The Invisible Man


Herbert George Wells
Sci-fi
1897 originál / 1990 překlas
168
Melantrich
80-7023-040-1

Proslulý autor utopických románů líčí v tomto fantastickém příběhu osudy mladého přírodovědce Griffina, který objeví tajemství neviditelnosti a vyzkouší je sám na sobě. Neviditelný a nepolapitelný bloudí nejprve Londýnem, pak anglickým venkovem, šíří kolem sebe zmatek a hrůzu, stává se štvancem, propadá zuřivosti, která se mu nakonec stane osudnou a vede k jeho záhubě..


Databazeknih:
Anglický spisovatel a jeden ze zakladatelů žánru science fiction Herbert George Wells se narodil roku 1866 v Bromley. Jeho otec byl prodavačem a než si jednou zlomil nohu hrál profesionálně kriket. Jeho matka celé dny sloužila jako hospodyně na nedalekém statku a mladý Bert si tajně pročítal knihy z tamní knihovny. Tak si už v mládí vypěstoval lásku ke knihám. Třebaže jeho otec si přál aby šel Herbert v jeho stopách, ten měl zcela jiné plány...

Celý seznam mnou přečtených knih
Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 


Komentáře

1 Mišulka | Web | 30. října 2012 v 7:49 | Reagovat

To vypadasobře, myslím že už vím, co si přečtu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.