Petr a Lucie

5. října 2012 v 9:54 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetlaDalší kniha ze školní četby. Zvolila jsem si ji především pro svoji obsáhlost, pouhých 96 stran :-) Opět příběh lásky dvou lidí během války. Kniha končí tragicky. Nečekejte žádné zdlouhavé pasáže a popisy. Je to prostě obyčejné čtení, hlavně rychlé. Něco jako bych četla novinový článek. Napsal Romain Rolland.Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Petr a Lucie
Pierre et Luce


Rolland Romain
Novela
1928
96
Melantrich
32-006-84

Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...Databazeknih:
Romain Rolland se narodil roku 1866 v burgundském městečku Clamecy v rodině notáře. Protože již v chlapeckém věku projevoval veliké nadání, rozhodla se roku 1880 jeho rodina (zvláště na nátlak matky) přestěhovat se do Paříže, aby mohl získat co nejlepší vzdělání. Zde Rolland vystudoval v letech 1886 až 1889 historii na elitní škole Ecole Normale Supérieure a pak pokračoval ve studiu dva roky v Římě, kde také zahájil svou literární činnost. V letech 1893-1912 byl profesorem dějin umění na Ecole Normale a přednášel dějiny hudby na Sorbonně. Současně byl hudebním kritikem a psal hudební monografie. Od roku 1912 se věnoval výhradně umělecké činnosti. Více...

Celý seznam mnou přečtených knih
Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.