Plugin: Find duplicates

8. ledna 2013 v 22:50 | Lucy Lillianne |  Calibre průvodce
Pokud máte ve svojí knihovničce opravdu hodně knih, že jejich správa a kontrola duplikátů je pro vás složitá, tak jsem našla plugin k jejich vyhledávání. Vyzkoušela jsem a opravdu to funguje...Klikněte na a . Dále klikněte na tlačítko .

Otevře se vám okno. V něm zadejte u Filter list of pluginsNot installed. Zobrazí se vám seznam pluginů, které jste neinstalovali. Najděte Find duplicates a dole klikněte na Install. Naskočí vám nabídka, kde budete mít možnosti, kdy se vám bude tlačítko tohoto pluginu zobrazovat v liště nástrojů. Automaticky je tam označeno Lišta nástrojů a Lišta nástrojů při připojení zařízení. Nastavení nechte a potvďte OK.

Po instalaci to bude po vás chtít restart Calibre. Proveďte.

Pak už jen stačí kliknout na .

V okně po otevření:


Zvolte nejdříve . Po načtení vám ukáže seznam knih, které mají stejný název. Pokud jsou tyto knihy stejné od stejného autora, obě knihy vyberte myší a stiskněte klávesu M, sloučí se v jeden záznam.

Potom zvolte . Opět se vám může ukázat seznam knih, které ale mají podobný název. Může se lišit například diakritikou apod. Opět pokud jste si jisti duplicitou, knihy vyberte a sloučíte je klávesou M.

To samé můžete vyzkoušet i ve sloupečku Autor Matching (místo Title Matching). Vzájemně prohazujte možnosti Identical (totožné) a Similar (podobné). Vždycky to něco 'vyvrtá'. :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.