Plugin: Generate Cover

12. května 2013 v 11:00 | Lucy Lillianne |  Calibre průvodce
Díky tomuto pluginu si můžete sami vytvářet obaly knih, pokud vám calibre žádný nenašel, nebo pokud jste si sami vytvořili nějaký dokument, knihu, povídku, kuchařku apod...Plugin nainstalujete následovně:

Jakmile plugin nainstalujete tak otevřete na liště:

Například si vytvoříte kuchařku. Po kliknutí se vám zobrazí toto:

Pravým kliknutím -> Zobrazit obrázek, daný obrázek zvětšíte...

První záložka Settings (Nastavení), v dolním rámečku Select Image (Vybrat obrázek), buď si můžete vybrat Current Image (původní obrázek) nebo Default Image (základní obrázek), který můžete vidět na obrázku výš. Tlačítkem + vpravo u tohoto rámečku si můžete vybrat obrázek ze souboru, který si stáhnete nebo sami vyrobíte....


Další záložkou je Fonts. Tam si navolíte typ písma, velikost, zarovnání a barvu (background - pozadí obálky, fill - barva písma, ...)


Další záložka je Dimensions (rozlišení). V části Size (velikost) si můžete navolit Cover width a Cover height, což je šířka a výška obalu. Pod tím máte možnost zaškrtnutí Stretch image... To znamená, že se vám obrázek, který jste si na obálku zvolili přizpůsobí rozměrům obálky. Dále je tam k zaškrtnutí Resize cover... To znamená, že se vám velikost obálky přizpůsoví danému obrázku. Viz obrázky níže:

Normální zobrazení (velikost obálky 590x750px)

Stretch image to use a cover background (velikost obálky 590x750px)

Resize cover dimensions to match background image (velikost obálky 768x645px)

Poslední záložka je Contents. Tam si zvolíte, které informace se vám budou na obálce zobrazovat - Název knihy, autor, série, ... Dále je tam Custom text, pokud si tam chcete dát nějaký dodatkový text.


A pak už dáte jen OK -> Saves Changes. A to je asi vše :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.