Hra o trůny 1

11. července 2013 v 10:28 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

První díl série Píseň ohně a ledu. Autorem je George R.R. Martin. Po dlouhé době konečně opravdu dobrá knížka. Podle mých představ, fantasy příběh. Jako první jsem viděla seriál, a musím říct, že se opravdu hodně drží předlohy. Díky knížce si aspoň doplním detaily, které v seriálu unikají a to i díky dlouhým časovým pauzám mezi sériemi. Nebudu samozřejmě nic prozrazovat snad jen to, že jde o příběh několika králoství a boj o moc, zradu, přátelství atd...

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Hra o trůny 1
A Game of Thrones
Písen ohně a ledu
1
George R. R. Martin
Fantasy
1996 originál / 2000 překlad
480
80-7197-057-3

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1.
Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy... Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít.


2013, 5 hvězdiček, fantasy, draci, H, George R.R. Martin, Píseň ohně a ledu

Wikipedie:
George Raymond Richard Martin (* 20. září 1948 v Bayonne, New Jersey) je americký spisovatel sci-fi a fantasy. Vystudoval žurnalistiku, ale od začátku sedmdesátých let se živí psaním. Patrně nejznámější je díky sérii fantasy románů Píseň ledu a ohně. Je držitelem spisovatelských cen Hugo a Nebula, ceny Brama Stokera či World Fantasy Award.

Celý seznam mnou přečtených knih

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 


Komentáře

1 - Simmie Dixon. | Web | 11. července 2013 v 21:31 | Reagovat

Ja osobne som túto knižku prečítala už dávnejšie a určite skôr, ako som pozerala seriál ale musím uznať, že je to skvelá kniha. Hltala som každú kapitolu a denne som stiahla aj päť kapitol. Čoskoro sa budem musieť vrhnúť na druhú knihu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.