Calibre průvodce - Obarvování sloupců

2. srpna 2013 v 17:05 | Lucy Lillianne |  Calibre průvodce
(obrázek zvětšíte kliknutím)

Aby se mi lépe orientovalo, nastavila jsem si obarvování textu u přečtených knih. Takže jsou odlišené v seznamu od těch, co jsem číst ještě nestihla... Například tady je seznam mých papírových verzí Harryho Pottera. Pro uvedení příkladu, jsem přidala i další knihy J.K.Rowling, které jsem nečetla, aby bylo vidět rozdíl v barvách.

Postup najdete v celém článku...


Otevřete si a kliknete na vzhled a zvolíte záložku Barvení sloupců. Dále kliknete na tlačítko +Add Rule, nastavíte podle obrázku:

(obrázek zvětšíte kliknutím)

Set the color of the column - první nabídku nechte na All columns, aby se obarvil celý řádek. V druhé nabídce si zvolíte barvu text, já mám navoleno cornflowerblue.

A níže si nastavujete pravidlo. Já mám v Calibre vytvořený sloupec, kde mám 'fajfky', že jsem knihu přečetla. Takže moje pravidlo je, že If the (když má) sloupec Přečteno hodnotu True (což je 'fajfka'), tak se daný řádek obarví. Výsledek vidíte na obrázku úplně na začátku článku....

Samozřejmě si můžete s nastavením pohrát a zkusit i jiná pravidla, podle vlastního nastavení calibre a sloupců, co používáte.

Například, pokud nemáte sloupec Přečteno jako já, ale používáte Hodnocení, můžete nastavit pravidlo na tento sloupec následovně:

(obrázek zvětšíte kliknutím)
If the Hodnocení is greater than 1 - když je ve Hodnocení větší hodnota než 1 (víc jak jedna hvězdička).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.