Rezistence

26. ledna 2014 v 20:35 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Sice mám výhrady, ale přesto ohodnotím zase pěti hvězdičkami. Vztah hlavních hrdinů je protahovaný vyloženě jako u knih pro puberťáky. Navíc hlavní hrdinka půl knihy probrečí. Což mi přijde absurdní vzhledem ke svému 'zařazení' do společnosti.

Akce už bylo trochu více. Autorka zde dává jasně najevo, že lidé jsou tvorové nespoutaní a nedají se nijak krotit. Tedy nevydrží to moc dlouho :-) Dochází ke střetům postav a ukazují se jejich pravé povahy. Čtenář se musí zamyslet, na které straně by stál, kdyby byl součástí knihy :-)

Ale i tak mě kniha nezklamala. Stále jsem čekala, jak se to bude vyvíjet a jestli už začne být trochu happy end. Závěr skončil hodně otevřeně a opět slibuje napínavý děj třetí knihy.

Ta bohužel bude až někdy v květnu nebo tak nějak. Takže si musím ještě počkat. Hodně se těším. Ani nevím proč, ale docela mě tato série chytla :-)Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Rezistence
Insurgent
Povstalecká trilogie (nebo Divergence)
2
Veronica Roth
Sci-fi
2012 originál / 2012 překlad
368
CooBoo
978-80-7447-170-4

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale
vyrovnat se vším, co to znamená?


2014, 5 hvězdiček, sci-fi, dystopie, R, Veronica Roth, Povstalecká trilogieNáhled knihy z nakladatelství albatros

Databazeknih.cz:
Veronica Roth se narodila a bydlí v Chicagu. Psaní se věnuje již od svých dvanácti. Studovala tvůrčí psaní na Northwestern University a nyní pracuje na plný úvazek jako spisovatelka. Jak sama o sobě ráda tvrdí, je šest stop vysoký sci-fi nerd, který oblečený ve svém oblíbeném pyžamu projíždí ve volném čase dlouhé hodiny Wikipedii a který má neskutečné množství různých fobií.
Akční / Romantický / Sci-Fi
USA, 2015

Režie: Robert Schwentke
Předloha: Veronica Roth
Scénář: Brian Duffield, Akiva Goldsman
Hrají: Shailene Woodley, Miles Teller, Theo James, Jai Courtney, Mekhi Phifer, Meaghan Martin, Lamberto Benvenuti, Kate Winslet

Moje hodnocení:

Obsah:
Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?


Celý seznam mnou přečtených knih

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
Informace k filmovému zpracování: csfd.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.