Serafína

9. ledna 2014 v 10:59 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Ze začátku byla kniha pomalá, autorka se asi teprve rozehřívala. Chvili mi trvalo, než jsem se vyznala v těch všech názvech a jménech. Ale postupem si mě kniha získala. Moc se mi líbila. Přečetla jsem ji docela rychle. Čekala jsem typickou fantasy, kde se popisuje více ras, jejich vztahy, případně potyčky. Hodně cestování, dobrodružství, závodů s časem apod :-) Tohle bylo sice napínavé ale zároveň i oddychové. Celý děj se v podstatě až na malou chvíli odehrával ve stejném městě, v paláci a jeho okolí. Byla to pro mě netypická forma draků, kteří mají lidskou podobu. Já mám knihy s draky moc ráda, ale něco takového jsem doteď neznala :-D
Už se těším na další díl. Ten má vyjít údajně až v roce 2015. Takže k nám se pravděpodobně dostane až tak 2016 :-(

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Serafína
Seraphina
Serafína
1
Rachel Hartman
Fantasy
2012 originál / 2013 překlad
352
Fragment
978-80-253-1896-6

V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?


2014, 3 hvězdičky, fantasy, draci, S, Rachel Hartman, Serafina


Náhled knihy z nakladatelství fragment

Fragment.cz:
Rachel Hartmanová se narodila v Kentucky, žila však na řadě různých míst včetně Chicaga, Filadelfie, St. Louis, Anglie a Japonska. Má bakalářský titul z literární komparatistiky, myslí si ale, že by měla mít spíš titul z literární srandistiky, protože její bakalářská práce se jmenovala "Paradox a parodie v Donu Quijotovi a Lúkianových satirách". Ve vysokoškolském studiu dále nepokračovala a raději šla kreslit komiksy. Nyní žije ve Vancouveru se svou rodinou, chrtem a také mluvící žábou a mlokem (kteří bojují proti zombiím - vážně. Na americkém středozápadě je zombií spousta). Její webovou stránku najdete na adrese www.rachelhartmanbooks.com.


Celý seznam mnou přečtených knih

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.