Hádův chrám

26. března 2014 v 21:16 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Jako vždy kniha byla super. Přelouskala jsem ji za pět dní. No po pravdě, kdybych nemusela chodit do práce, bylo by to rychleji :-P Ale zpátky... Přesunuli jsme se mnohem dál, hrdinové splnili další část proroctví. Zažili mnohá dobrodružství a přesto to ještě není konec. I přes to všechno je čeká to nejtěžší.

Během příběhu jsem se samozřejmě dozvěděla další důležité věci o postavách. Zasmála jsem se i byla napnutá jak špagát. Prostě správná kniha pro mě. Je to sice bráno jako young adult, ale to mě nevadí. Je tam hodně prvků z historie, kterou mám ráda. A proto se nemůžu dočkat dalšího dílu. Ten už by měl být myslím poslední, závěrečný. Takže předpokládám, že tam dojde k velké bitvě a zvratům.

Zatím o datu vydání nic nevím, ale rozhodně to musím mít :-)

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Hádův chrám
The House of Hades
Bohové Olympu
4
Rick Riordan
Fantasy
2013 originál / 2014 překlad
550
Fragment
978-80-253-2060-0

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.


2014, 5 hvězdiček, fantasy, bohové, mytologie, H, Rick Riordan, Bohové Olympu

První kapitola knihy v pdf v nakladatelství Fragment

Databazeknih.cz:
Rick Riordan se narodil r. 1964. Téměř 15 let působil jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.


Celý seznam mnou přečtených knih

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.