Mechanický anděl

8. června 2014 v 14:23 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

Tato kniha je součástí trilogie. Dějově by to mělo předcházet knižní sérii Nástroje smrti. Nikde jsem to na internetu nehledala, ale podle použitých jmen tak usuzuji. Příběh je zasazen o nějaké ty roky zpět, spíš bych řekla minimálně o století.

Postupně se objevují postavy Lovců stínů. Ke zničení 'zla' musí spolupracovat s Podsvěťany. Mezi nimi je i upírka Camille a čaroděj Magnus Bane z předchozí trilogie. Líbí se mi jak se tyto dvě série začaly prolínat.

Kniha je zajímavá a poutavá. Moc se mi líbila. Jediné co bych tomu vytkla je, že se to odehrává v minulé době a potýkáme se tam se stroji. Hlavní hrdina Will je charakterově dost podobný Jaceovi z Nástrojů smrti. Jinak nemám co bych k tomu dodala. Těším se na další díl :-)





Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Mechanický anděl
Clockwork Angel
Pekelné stroje
1
Cassandra Clare
Fantasy
2010 originál /2013 překlad SK
400
Slovart
9788055606415

Anotace Slovart.sk:
Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.


2014, 4 hvězdičky, fantasy, démoni, lovci stínů, M, Cassandra Clare, Pekelné stroje

Náhled knihy ze stránky slovart.sk

Databáze knih:
Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.

Celý seznam mnou přečtených knih

Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)
 


Komentáře

1 Elle | Web | 8. června 2014 v 14:52 | Reagovat

tak túto knihu by som si rada prečítala, hlavne keď tak strašne milujem Mortal Instruments..  verím, že kniha bola super... Cassandra si podľa mňa právom môže hovoriť spisovateľka... ;)

2 Mrs.Kristin | Web | 9. června 2014 v 19:43 | Reagovat

Půjčím si jí v knihovně. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.