Září 2014

Na hraně zítřka

30. září 2014 v 18:49 | Lucy Lillianne |  Filmy, které jsem viděla
V příběhu dochází k časové smyčce a část děje se vlastně stále opakuje. Zpracování bylo dobré, sice děj jako takový mě až tak netáhl, nebyla jsem do filmu vyloženě 'zažraná'. Ale až na konec se mi to líbilo. Závěr mi totiž moc neseděl, ale abych nespoilerovala, nemůžu to tu popsat konkrétně... :-)

Moje hodnocení:

Série Hon pokračuje

30. září 2014 v 18:13 | Lucy Lillianne |  Deníček a fotografie
Tak v Labyrintu jsem v polovině. Konečně mě to začíná bavit. Docela jsem zvědavá co bude dál. Mimo to jsem si do Fragmentu napsala o recenzní výtisk Kořisti. Takže příští týden budu mít další přírůstek :-)

Šance na přežití je mizivá, touha žít stále silnější!

30. září 2014 v 15:10 | Lucy Lillianne |  Informace v rámci spolupráce s nakladatelstvím


v_andrew fukuda-korist-tit-202811-01Emailová zpráva: Příští týden bude na knižní trh uveden druhý díl strhující trilogie Andrewa Fukudy s názvem Kořist. Thriller, u kterého vás bude mrazit, až příliš reálně vykresluje svět plný nebezpečí, temnoty a obyvatel prahnoucích po lidské krvi. Je vůbec možné přežít ve světě plném "predátorů"? Jak obstojí hrstka přeživších, kteří jsou pro všechny ostatní pouhou kořistí? Titul Andrew Fukuda - Kořist vyjde již 6. října!

První díl Hon uvedl čtenáře do světa, kde je vše zvrácené - společenství "lidí" žijících v noci, prahnoucí po lidské krvi a nesnášející slunce. Jsou bezcitní, krutí a nedávají najevo žádné emoce. Jejich největší zbraní je rychlost a nadlidská síla. Mezi masou těchto bytostí přežíval Gen celá léta, sám a velmi pečlivě skrývající skutečnou identitu. Gen je obyčejný člověk.

Ještě před začátkem honu na smrtelníky, kterého se měl Gen jako jeden z vyvolených zúčastnit, se mu podařilo utéct společně s malou skupinkou posledních lidí. Někteří mu stále nevěří, ale důvěru vůdčí osobnosti, lidské dívky Sisy, si již dokázal získat. Jejich jedinou nadějí je řeka a její proud. Lovci, kteří se vody děsí a v malých hloubkách se okamžitě topí, je pronásledují po březích. Člun unáší skupinku bez zásob do neznáma. Jediné, co jim má napovědět, je vzkaz připevněný k lodi. Kdo byl tajemný vědec? Proč jim pomohl a vše pro útěk připravil? Podaří se jim nalézt zemi slunce, medu a mléka, o které si tak často vyprávěli? Přežijí nebo se stanou pouhou kořistí?

Strhující trilogie plná napětí, nebezpečí a zvratů, která vás gradujícím příběhem nepustí až do samotného konce.

Akce a soutěže #158

30. září 2014 v 12:51 | Lucy Lillianne |  Akce a soutěže


Výběr několika akcí, které jsou nyní k dispozici...

Knižní přírůstky #13 Ať žije aukro :-)

30. září 2014 v 9:40 | Lucy Lillianne |  Knižní přírůstky a záložkové království
Tak mám nový přírůstek do knihovny. Tentokrát jde o starý výtisk knihy od A.E. Poea, Vraždy v ulici Morgue. Kdysi jsem ji četla do školní četby a mám kladné vzpomínky, tak proč s ní nedoplnit sbírku, když stála jen padesátku? :-D


Teaser Tuesday #18

30. září 2014 v 8:58 | Lucy Lillianne |  Teaser Tuesday

Jako další projekt jsem si zvolila tento... Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading - o projektu

Na Labyrint jsem se těšila. Hlavně na to, jak knihu přečtu a pak si ji zase srovnám s filmovou verzí. Ale knižní předloha mě zatím ne a ne získat. Uvidím, až se dostanu dál...


Labyrint: Útěk
James Dashner

"Slyším každý vaše pitomý slovo, hošánci!" zavolal hlasitě Newt.
"Už se nedivím, čóni, že vedle vás nikdo nechce spát."

Království lidí je v nebezpečí, zachránit ho může jen princezna s krví draka…

29. září 2014 v 20:45 | Lucy Lillianne |  Informace v rámci spolupráce s nakladatelstvím

v_draci oci-cerny jezdec-tit-202960-01Emailová zpráva: Druhá kniha mladé autorky Kristiny Hlaváčkové slibuje vše, co by měl fantasy příběh mít - napětí, dobrodružství, tajemné bytosti, kouzla i temné síly. Černý jezdec je prostředním dílem z plánované trilogie Dračí oči. Ústřední postava, princezna Elena z královského rodu, je proroctvím předurčena k tomu, aby se stala vyvolenou ochránkyní. Všechnu svou sílu a magii, která jí byla dána do vínku, se však nejprve musí naučit dobře ovládat. Nyní, když po krátkém klidu hrozí království válka, se chce princezna zúčastnit bojů a pomoci zachránit všechny obyvatele. Podaří se jí odolat temné moci, která se ji snaží získat na svou stranu?

A proč si Kristina Hlaváčková vybrala právě fantasy?

"Fantasy je krásná, zajímavá, zábavná", říká autorka. "Kromě toho, že mi dovoluje objevovat nové světy, líbí se mi, že obsahuje všechny ostatní žánry obohacené o tajemný magický rozměr. Navíc mám ráda příšerky a magické bytosti."


První kniha pro děti Petry Soukupové

29. září 2014 v 20:40 | Lucy Lillianne |  Informace v rámci spolupráce s nakladatelstvím

Bertík a čmuchadlo
Emailová zpráva:
Bertík a čmuchadlo

Ilustroval Petr Korunka
Počet stran 136, váz.
ISBN 978-80-7491-248-1
Vyjde 30. září 2014
Cena: 246 Kč -15%
Běžná cena: 289 Kč

Začaly prázdniny. Jedu s mamkou a Richardem na jeho chalupu. Ale nechce se mi tam. Radši bych zůstal u táty. Mohl bych celej den hrát hry na počítači, pít Fantu a jíst třeba hranolky anebo něco jinýho, co bych chtěl.

Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Ostatně, celou tu životní změnu nese velice těžce. Připadá mu jako zrada. Chci, aby bylo všechno jako dřív! Vzteká se. Žárlí. Na všechny kolem sebe je protivný. Až jednou potká v lese za chalupou zvláštní mluvící zvíře - čmuchadlo - a skamarádí se s ním. Dokáže neočekávané přátelství s tajemným tvorem změnit Bertíkův pohled na svět?

Zloba - Královna černé magie

29. září 2014 v 18:46 | Lucy Lillianne |  Filmy, které jsem viděla
Místy temná pohádka. Jde o převyprávění Šípkové Růženky s pár úpravami. Elle Fanning se mi moc jako princezna nelíbila, ale Angelina Jolie na svou roli sedla stejně skvěle jako Charlize Theron ve Sněhurce a lovci jako zlá královna. Její postava byla charismatická, hodná ale i zlá. Film se mi rozhodně líbil, i když na pět hvězdiček to nebylo...

Moje hodnocení: