Říjen 2014

Akce a soutěže #163

30. října 2014 v 22:09 | Lucy Lillianne |  Akce a soutěže
Po dlouhé době jsem opět sestavila tento článek, kde najdete nejrůznější akce a soutěže...

Kniha.cz - při nákupu nad 499,- doprava zdarma (už jen zítra do 12h)
Jota.cz - velké slevy na knihy
Fragment.cz - soutěž s knihou Pekáč buchet
Fragment.cz - slevy na knihy
Domino.cz - soutěž
Ebux.cz - e-kniha týdne za 49,- s názvem Koruna
Kosmas.cz - zlevněné knihy a e-knihy
Martinus.cz - slevy na vybrané knihy
Palmknihy.cz - slevy na vybrané tituly
Rajknih.cz - slevy na halloween
Rajknih.cz - e-kniha týdne za 49,- s názvem Koruna
Bux.cz - předvánoční výprodej, knihy i za 9,-
Knihcentrum.cz - e-knihy za polovinu

Silber záložky

30. října 2014 v 11:36 | Lucy Lillianne |  Záložky do knih
Vyrobila jsem dvě rychlé verze knižních záložek pro knihu První stříbrná kniha snů od Kerstin Gier...
A máme tu čtvrtek

30. října 2014 v 8:58 | Lucy Lillianne |  Deníček a fotografie
Konečně se mi zdá, že ty dny ubíhají. Už je čtvrtek a do soutěže zbývá opravdu málo. V sobotu to vypukne, tak doufám, že se těšíte :-) Já se těším až bude neděle večer, protože to znamená volné pondělí. Za tento týden mám v práci dost. Z pondělní noční jsem se vrátila až v úterý ve dvě ráno. A včera se to protáhlo až do jedenácti večer. Jsem pekelně unavená a nejraději bych strávila celý den v posteli a spala. Ale vánoční zboží už máme skoro celé vyprezentované, teď už to jen vydržet s těmi otravnými lidmi. Člověk totiž něco chystá, oni to vidí a stejně musí už teď v říjnu kupovat balící papíry, stromečky, baňky apod. Jen proto, že vidí jak to někdo vybaluje. Opravdoví blázni... No nic, jdu se chystat na další vyčerpávající den v práci. Měj te se hezky :-)

Teaser Tuesday #23

28. října 2014 v 15:15 | Lucy Lillianne |  Teaser Tuesday

Jako další projekt jsem si zvolila tento... Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading - o projektu


Zatím jsem stihla přečíst tři knihy. Momentálně se tedy vracím k Hobitovi, než se pustím do něčeho nového.Hobit aneb Cesta tam a zase zpět
John Ronald Reuel Tolkien

Dřív nežli vzejde světlo dne,
přes horstvo, jež se v mlze pne,
jdem do hlubin, kde vládne stín,
hledat své zlato kouzelné.

První stříbrná kniha snů

28. října 2014 v 11:06 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla
Abych řekla pravdu, tato kniha mě zaujala na první pohled díky své obálce. Moc se mi líbilo zpracování, barva a takový dojem přeplácanosti obrázků. To byl asi ten hlavní důvod. Pak samozřejmě následovala spousta spokojených recenzí od jiných čtenářů. A tím bylo rozhodnuto.

Začíná to tím, jak hlavní hrdinka se svojí sestrou nastupují do nové školy. Samozřejmě se objeví trochu toho klišé, protože ona je obyčejná holka a hned první den narazí na nějakého hezouna. Jak typické. Přichází dalších mnoho změn v jejím životě a děj začíná být docela zajímavý.

I když spoustu času to vypadá jako další středoškolská romance, tak to začíná gradovat v momentě, kdy se Liv bude zdát sen. Pak už mě příběh naprosto pohltil a nepustil. Četla jsem jednu stránku za druhou a nemohla jsem přestat. Pořád to mělo něco do sebe, co mě nutilo pokračovat, abych věděla co následuje. Působilo to na mě hodně originálně, já osobně nic takového o snech ještě nečetla, takže je to jeden z důvodů, proč se mi to tak líbilo.

Zábavné pasáže se spoustou vtipných poznámek střídala špetka napětí. Autorka se v psaní rozhodně vyzná a má talent. Hlavní hrdinku udělala sympatickou a typicky zvědavou, s mnoha vtipnými narážkami a poznámkami.

Na závěr to bylo pěkné napětí, protože vyšlo jedno velké tajemství na světlo (přesto mnoho zůstává skryto :-P). Navíc nebezpečí ještě neskončilo a stále číhá...

Můžu říct, že tato kniha mě držela od samého začátku a nechtěla mě pustit. Absolutně super čtení, které můžu doporučit. Nákupu knihy rozhodně nelituji. A už se třesu na další díl... Honem s ním sem :-D


Vánoční nadělení

28. října 2014 v 9:34 | Lucy Lillianne |  Deníček a fotografie
Včera nám v práci začaly Vánoce. Chystali jsme jednu plochu, druhá bude až ve středu. Můžu říct, že to bylo zase blbinek a drobností. Zasekali jsme se s tím až do dvou do rána a já už necítila nohy a záda. Ale myslím, že to vypadalo moc pěkně. Jen občas žasnu nad myšlením hlavní centrály. Naplánují nám regály, sami si to nanečisto nachystají a podle toho kreslí plánky. Jak je tedy možné, že v konečném důsledku nám to tam nevleze? To člověk fakt nechápe :-D

Večer (respektive ráno) na mě čekalo další překvapení v podobě pěkný mlhy a totálně zamrzlýho auta. Takže jsem byla doma něco málo po druhé hodině a teď jsem vzhůru. Ale jsem docela vyspaná.

Dneska mám volno, takže hodlám ležet v knížkách. V momentálně rozečtené knize První stříbrná kniha snů mi zbývá asi padesát stránek. To musím hravě dát. No a jinak odpočinek. Zítra mám noční číslo dvě...

A jaké máte dneska plány vy? :-)

Záložky dorazily...

27. října 2014 v 10:57 | Lucy Lillianne |  Novinky blogu a blogový mix
Dneska dorazily záložky a odznáčky do soutěže. Takže se můžete podívat :-) Na knihu ještě čekám, tak snad brzy taky dorazí :-)


20.10. 2014 - 26.10. 2014

27. října 2014 v 10:49 | Lucy Lillianne |  Statistiky
Pondělí: 29
Úterý: 22
Středa: 27
Čtvrtek: 30
Pátek: 37
Sobota: 29
Neděle: 43

Celkem: 217

Shrnutí týdne #15

26. října 2014 v 18:15 | Lucy Lillianne |  Shrnutí týdne
Na množství článků byl tento týden asi nejpublikovanější. Napsala jsem jich skoro čtyřicet. Což je teda pokrok. Ale přiznávám, že spousta z nich byly odkazy na pěkné knižní záložky, zarážky do knihovny apod. Těch jsem našla opravdu hodně a chtěla jsem se o ně podělit :-) Tak snad se líbilo.

V pátek mi odeslali z nakladatelství knihu do soutěže. Ta by měla dojít asi ve středu kvůli svátku. A v pátek už soutěž vyvěsím na blogu. Těšíte se? :-)

Po delší době jsem zase vytvářela nějaké ty záložky. Tentokrát to bylo na sérii Selekce, která je na internetu dost oblíbená...

Zaktualizovala jsem článek o společném čtení série Nástroje smrti, projekt pořádá Cathy a já se na něj už moc těším. Podrobnější info najdete na jejím blogu. Ale samozřejmě, že o tom budu informovat i tu...

Tento týden se také podařilo pokořit hranici návštěvnosti suprovým číslem 11000. Ještě jednou moc a moc díky... Jsem za to moc ráda, aspoň vím, že někoho to určitě zajímá, když se posouváme dál. Jen by to chtělo víc komentářů, protože bez nich se moc nedozvím, jací lidé projevují o tento blog zájem. K ničemu se mi nevyjadřujete :-)

A to je asi všechno. Další články už se týkaly filmů, které jsem viděla a spoustě dalších drobných věcí. Tak se mějte a hezký zbytek neděle.

A jako vždy na úplný závěr vás poprosím o podporu tohoto blogu. Moc vám děkuji


Jak vycvičit draka 2

26. října 2014 v 12:21 | Lucy Lillianne |  Filmy, které jsem viděla
Zase mě to pěkně pobavilo. Tohle je prostě super animák. :-D

Moje hodnocení: