Listopad 2014

Shrnutí týdne #20

30. listopadu 2014 v 21:47 | Lucy Lillianne |  Shrnutí týdne
Návštěvnost v tomto týdnu překonala krásnou hranici 12000 návštěv. Jsem vám za to moc vděčná. Není to sice důvod, proč mám tento blog ráda a věnuji se mu (no dobrá, trošku ano), ale rozhodně je to věc, která mě hodně těší. Alespoň vím, že i někomu dalšímu se to tu může zamlouvat :-)

Vánoce se nám kvapem blíží. Dokonce nám dnes v práci pouštěli první koledy. Takže jsem se rozhodla nezahálet a pustila jsem se do pečení cukroví. Zatím jsem stihla jen dva druhy a foto mých chabých pokusů můžete vidět tady...

Oficiálně propukl projet Společné čtení Nástrojů smrti. Pravidla, informace o projektu a jejich autokách najdete zde. Já mám většinu dílů z této série přečtenou, takže se v průběhu zapojím již napsanými recenzemi. Jediné v čem se přidám, tak v lednu, až vyjde poslední díl... Moje články, které se týkají tohoto projektu najdete zde... Případně sledujte odkazy v menu.

S dnešní půlnocí končí soutěž na tomto blogu. A já jsem již prošla vstupy a zveřejnila jsem vzkazy, kterými jste mě potěšili :-) Najdete je v tomto článku...

To je asi z hlavních věcí všechno. Takže hezký zbytek dne :-)

A jako vždy na úplný závěr vás poprosím o podporu tohoto blogu. Moc vám děkuji


Ukázka knihy #11: Beze snů

30. listopadu 2014 v 11:13 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Josephine Angelini

Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem
Rozměry 130 x 200 mm
Počet stran 368
Nakladatelství COOBOO

Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých.
Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi - Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity…
Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?


ukázka z knihy


Poslední den soutěže

30. listopadu 2014 v 7:00 | Lucy Lillianne |  Soutěže
Poslední den soutěže, hlasujte ještě do dnešní půlnoci...

Tanec ve stínech

29. listopadu 2014 v 21:56 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla
Tanec ve stínech je druhou knihou série Kroniky Sialy. Při čtení první knihy jsem měla dost rozporuplné pocity. Děj jako takový nebyl úplně k zahození. Ale vytýkala jsem autorovi přehršel postav ve fantasy příběhu, typově jako gnómy, trpaslíky, elfy, kentaury, obry, démony, zombie apod, všechny dohromady. Doufala jsem, že i přes to všechno mě druhý díl aspoň trochu zaujme.

Během čtení se střídaly pasáže nudnější s akčnějšími. Nemůžu říct, že bych se vyloženě nebavila. Autor ví, jak děj pěkně natahovat a vkládat do něj napínavé části. Přece jen byl schopný příběh rozepsat na tři knihy. Haroldovo vyprávění se mi líbilo. Jen jsem se občas ztrácela v některých pojmech, protože jsem si nemohla vzpomenout, kam je zařadit.

Hrdinové se vydali na svoji nebezpečnou pouť. Naneštěstí se jim do cesty připletou i padouši a dochází k nějakým ztrátám. Díky tomu příběh nepůsobí moc pohádkově, ale je reálnější. Něco na způsob Her o trůny, kde autor popravil už tolik postav. Tady to není ale v takovém množství :-)

Od prvního dílu bych řekla, že jde o nějaké to zlepšení. Nebylo to nejhorší a určitě nelituji přečtení této knihy. Když pominu věci, které se mi nelíbí, tak kniha byla moc dobrá. Čtení mě bavilo. Přesto to nevidím na pět hvězdiček. Vzhledem k tomu, že mě nejvíce bavila druhá polovina knihy a donutila mě hned vzít třetí díl (začíná mě to fakt zajímat), dávám čtyři hvězdičky :-)MUSTARD knižní záložka Morph Bookmark

29. listopadu 2014 v 20:50 | Lucy Lillianne |  Knižní záložky

S Morphem vždy naleznete svou rozečtenou stránku :) Postavička z animovaného seriálu - Morph - se tentokrát vžil do role knižní záložky. Zplacatil své plastové tělo natolik, aby se pohodlně vešel do jakékoliv knížky. Svou stránku pak naleznete jednoduše - Morph se rukama drží za její okraj a vesele na Vás vykukuje :)

Tento seriál neznám, mě to příjde spíš jako perníček :-D Obchod najdete zde...


Ukázka knihy #10: 101 mandal pro krásný den

29. listopadu 2014 v 11:11 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená
Rozměry 210 x 297 mm
Počet stran 112
Nakladatelství COOBOO

Mandala znamená kruh, nebo dokonce magický kruh. A právě v téhle knížce najdete 101 takových magických obrazců, které čekají na vaši fantazii a hromadu barevných pastelek či fixů. Vybarvěte si každý den jednu a vtiskněte jí docela jinou tvář! Doveďte je k dokonalosti a svou duši vstříc harmonii.

Jakými obrázky se tato kniha bude nakonec hemžit, je jen a jen na vás. Taková mandala se pak může stát mapou celého vašeho duševního světa…

A pokud se vám některá mandala obzvlášť zalíbí, můžete si ji díky perforovaným stránkám pohodlně vytrhnout!

Přejeme hodně trpělivosti a pečlivě ořezané pastelky :)

ukázka z knihy


Jakou záložku?

28. listopadu 2014 v 20:51 | Lucy Lillianne |  Deníček a fotografie
Už jste objevili nový eshop pro knihomoly? Přemýšlím, že se taky nechám zlákat a pořídím si nějakou knižní záložku nebo samolepku. Nejspíš tu silikonovou záložku s rukou, protože mi to bude moct ukazovat přesný řádek, kde jsem v textu skončila. Pak určitě i nějakou klasickou papírovou... A pak se uvidí... Jaké se vám líbí?


Knižní zarážky

28. listopadu 2014 v 20:51 | Lucy Lillianne |  Knižní mix

Knižní zarážky s textem So many books, so little time... Obchod ke koupi zde...

Ukázka knihy #9: Destrukční deník

28. listopadu 2014 v 11:08 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Keri Smithová

Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená
Rozměry 130 x 200 mm
Počet stran 224
Nakladatelství COOBOO

Konečně deník, s kterým se nikdy nudit nebudete! Světový bestseller nyní i pro české tvořitele a kreativce.

Destrukční deník je pro všechny, kteří si vždycky přáli vést si deník nebo skicář, ale měli potíž s tím začít, pokračovat, nebo ho dokonce dokončit. Jeho autorkou je kanadská konceptuální umělkyně Keri Smithová, která se zaměřila na výrobu kreativních deníků, a donutí vás podívat se na svět z jiného úhlu pohledu. V téhle knížečce najdete nesmírnou sbírku nápadů, jak ji zničit (pardon, kreativně vyzdobit!). Nebojte se trhání, polévání kávou či jiných destrukčních metod, tahle kniha je k tomu určená! Destrukce je hra!

ukázka z knihy


On My Wishlist #16 Červený vrch

27. listopadu 2014 v 20:56 | Lucy Lillianne |  Můj seznam přání

Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu
Kniha o zombie... To jsem ještě nečetla. Filmy a seriály, kde se zombie vyskytují sleduji. Sice mám z toho někdy živé sny :-D, ale nevadí. Uvidíme, jaká bude kniha...


Osudný polibek, Maggie Stiefvater - databazeknih | goodreads
Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat?
Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie.
Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.