Leden 2015

Ukázka knihy #47: Strážci minulosti 3 - Noční loď do Číny

22. ledna 2015 v 9:54 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Damian Dibben

Počet stran: 304
Rozměr: 140x220
Formát: vázané
ISBN: 978-80-252-3215-6

Strážce minulosti Jake Djones a jeho přátelé opět vyrážejí vstříc novému dobrodružství. Tentokrát je čeká cesta do Číny 16. století.

Tam mají zneškodnit nebezpečného nepřítele Xi Xianga, který chce zničit obchodní vazby mezi Východem a Západem a uvrhnout celý svět do války. Xi Xiang navíc drží klíč k tajemství zmizení Jakeova bratra Filipa. Hodiny osudu odtikávají poslední vteřiny. Stačí strážci minulosti splnit svůj úkol? Dozví se Jake něco víc o svém bratrovi?

Minulost je ohrožena; jen Jake Djones ji může zachránit!

ukázka z knihy


Ukázka knihy #46: Alice v říši divů (a taky před zrcadlem)

21. ledna 2015 v 9:52 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Sarai Walker

Originální název: Dietland
Překlad: Hana Pernicová
Žánr: Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN: 978-80-7498-031-2
Počet stran: 408
Vazba: pevná

Tento neobyčejný román staví na hlavu kult věčné krásy, věčného mládí i nekonečné sexuální přitažlivosti.

Alice Bluma Kettleová je externí redaktorkou časopisu pro teenagery a šetří na operaci, po které konečně zhubne. Je tímto úkolem posedlá, v průběhu let se z jeho naplnění stala chorobná posedlost. Bluma své otylé tělo nesnáší, viní ho ze všech proher, a s vidinou šťastných zítřků nakupuje šaty pro své budoucí, štíhlé a šťastné já.

Když už je vytoužený cíl na dosah, začnou se kolem Blumy dít podivné věci, které odvedou její pozornost docela jinam. Vírem událostí je vtažena do temného světa tajemné Jennifer, která se rafinovaně a dosti krutě mstí mužům za násilí či bezpráví, jehož se dopustili na ženách. Bluma je zpočátku neúčastným pozorovatelem, který pasivně, ač s lehkým úžasem, přijímá všechny podivnosti kolem sebe. Teprve když tento nový svět začne prorůstat do jejího soukromí a donutí ji hrábnout si až na dno sil, Bluma pochopí, že pokud chce být někdy šťastná, musí se přestat poměřovat podle pravidel, které jí celý život nastavovaly pokřivené zrcadlo.

Alice v říši divů je přiznanou parafrází Alenky - i tato hrdinka užasle přichází do netušeného světa plného podivných postav. Rozdíl však spočívá v tom, že v této knize ten podivný svět poznáváme. Denně se v něm pohybujeme, a tak jsme ty podivnosti mnohdy přijali za samozřejmost. Blumina dramatická cesta ústí v závěr, který je naprostým protikladem obvyklých konců v tomto žánru. Bluma totiž zjišťuje, že člověk může být "celý", i když nenašel (a nehledá!) svou druhou polovinu.

ukázka z knihy


Knižní přírůstky #23 recenzní ebook

20. ledna 2015 v 19:57 | Lucy Lillianne |  Knižní přírůstky a záložkové království
Tak a dorazil nový recenzní ebook. Pak už si od těch recenzí musím dát trochu pauzu :-D


Temné bratrstvo (recenzní e-kniha)

20. ledna 2015 v 19:25 | Lucy Lillianne |  Knihy, které jsem přečetla

První pocity z knihy byly především rozporuplné. Popisy děje byly strohé, celkem bez života. A hned na začátku je na čtenáře vysypána hromada pojmů a jmen, takže se zaručeně ztrácí. První dojem tudíž kniha nemá nejlepší.

Ve jménech postav jsem se později vcelku orientovala. Horší to bylo s názvy míst a oblastí. Myslím si, že hlavní myšlenka nebyla špatná, spíš to chtělo lepší zpracování. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla třeba Píseň krve, jsem nucena tyto dvě knihy tak nějak srovnávat. A je mezi nimi hodně velký rozdíl.

Hlavním námětem je válka, jak jinak. Příběh se odvíjí v různých místech, chvíli jsme s jednou postavou a v další kapitole zase s jinou. Tudíž se nám vyprávění střídá. Co se mi na tom asi nejvíc nelíbilo, byl text přeplněný nadávkami a sprostými slovy. To mi do fantasy příběhu moc nesedne. Neřeknu pár slov, ale tady toho bylo opravdu hodně.

Kladnou věcí je již zmiňované střídání kapitol, kdy příběh je doplňován z více úhlů. Je to díky tomu zajímavější. Námět knihy byl dobrý, bavil mě, ale zpracování už méně. Vůbec mě ke knize nic netáhlo a neměla jsem potřebu ji přečíst co nejdříve, abych věděla jak dopadne. Příběh neměl žádné napětí a tak mě to bavilo opravdu jen průměrně. Bylo těžké se rozhodnout, jak knihu hodnotit, protože pocity jsem měla kladné i záporné. Jelikož půl hvězdičky nedávám, kniha dostane tedy tři hvězdy, ale je to spíše tři slabší.Teaser Tuesday #33

20. ledna 2015 v 10:08 | Lucy Lillianne |  Teaser Tuesday

Jako další projekt jsem si zvolila tento... Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading - o projektu

Stále u stejné knihy, dnes snad už bude dočtená, zbývá mi jen čtvrtina...


Temné bratrstvo
Luke Scull

Baradas si připnul meč a zahleděl se oknem ven. V tuhle ranní hodinu bylo město stále ztichlé, ale první paprsky nového dne již vyťaly do oblohy krvavou ránu a ulice se budou už brzy hemžit lidmi.

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy. Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány.

Společné čtení Nástrojů smrti - Město padlých andělů

20. ledna 2015 v 10:04 | Lucy Lillianne |  Společná čtení
Projekt letí rychlostí větru a už je termín na čtvrtou recenzi Město padlých andělů...

(recenze z 1. dubna 2014)


Tato knižní série má plánováno celkem šest knih. Po tom co jsem přečetla třetí knihu, dalo se to brát jako první trilogie. V podstatě se to uzavřelo. Od čtvrté knihy se to dá brát jako druhá trilogie. Takže jsem čekala, že se to bude dějově trošku lišit.

Ze začátku čtení se toho až tak moc nedělo. Pak ovšem přišly problémy a já četla s napětím, co se bude dít dál. Četla jsem doslova jedním dechem. Ale konec mě zklamal. Proč se to nemohlo týkat jiných postav? Proč se musí znovu komplikovat vztah hlavních hrdinů? Tak trochu si připadám zamotaně jak v nějaké nekonečné telenovele.

Jak říkám, kniha mě zaujala a moc dobře se četla, samé napětí, trochu vtipu, ale ten konec mě opravdu naštval. Přijde mi to jako nesmyslné protahování děje. Proč nemůže autorka zatočit životem jiných postav? Nebo to měla nechat jako trilogii a bylo by... Z tohoto důvodu dávám jen čtyři hvězdičky...
Ukázka knihy #45: Tady a teď

20. ledna 2015 v 9:50 | Lucy Lillianne |  Ukázky knížek

Adele Parks

Originální název: The State We're In
Překlad: Jitka Šišáková
Žánr: Inteligentní romány pro inteligentní ženy
ISBN: 978-80-7498-037-4
Počet stran: 472
Vazba: pevná

Rozhodující životní chvíle jen málokdy rozpoznáme, když se právě odehrávají.

Nastoupíte do letadla a posadíte se vedle naprosto neznámého člověka. Nakolik je pravděpodobné, že vám onen spolucestující změní život - zvláště když je na první pohled patrné, že jste každý úplně jiný?

Joanna je životní optimistka, v každém člověku, kterého potká, spatřuje téměř spřízněnou duši. Naproti tomu Deana dovedla krutá životní zkušenost k postoji zahořklého cynika, který důvěru k jiným považuje za slabost.

Zdání ovšem může klamat a let z Londýna do Chicaga trvá docela dlouho. Dostatečně dlouho na to, aby Joanna s Deanem mohli zjistit, jestli každý z nich nemá něco, co ten druhý potřebuje. Nikdy totiž nemůžeme vědět, jestli se právě tady a teď nerozhoduje o tom, jak naložíme se svou minulostí a kam se náš život bude ubírat dál. Třeba ve chvíli, kdy vystoupíme z letadla...

ukázka z knihy


Knižní přírůstky #22

19. ledna 2015 v 17:12 | Lucy Lillianne |  Knižní přírůstky a záložkové království
Nejlepší je jít do knihkupectví s tím, že si koupíte jen jednu knihu :-P Jak to asi mohlo dopadnout, že... Já teda obvykle nakupuji na internetu, ale to co jsem potřebovala, nemají už delší dobu skladem. Tak jsem se nechala strhnout a šla do knihkupectví. Je to opravdu jiný pocit, když se člověk může procházet mezi regály a koukat na ty stovky knížek, lepší pocit. Ale těch peněz... :-)

Konečně mám Píseň krve, kterou jsem strašně moc chtěla v papírové podobě. Takže je konečně doma :-P Dále Město nebeského ohně. Do toho se musím pustit ihned po vyřízení všech recenzních knížek... A nakonec Spaleniště: Zkouška...


Tag záložky

19. ledna 2015 v 14:56 | Lucy Lillianne |  Záložky do knih
Přemýšlela jsem, jaké záložky bych mohla vytvořit. Ale žádný převeliký nápad se nezrodil. Vím, že to není žádný zázrak. Ale tak nějak mě zaujaly ty tvary a barvičky :-P No, snad se budou líbit aspoň někomu...