Únor 2018

Verum

27. února 2018 v 8:02 | Lucy Lillianne

Po více jak roce jsem se dostala k druhému dílu Nocte. Kolegyně z práce mi půjčila dvojku, abych mohla pokračovat, protože upřímně, první díl mě nepřesvědčil k tomu, abych si sérii pořídila domů. A asi jsem udělala dobře.

Z počátku bylo nejnáročnější si vzpomenout, co se vůbec v jedničce stalo. Kniha byla totiž docela zamotaná a přinášela spoustu útržků, lží, pravd a polopravd. Pamatovala jsem si jen fragmenty a zásadnější části. Ale zbytek se mi těžce vypařil. Proto bylo docela náročné se do příběhu zase dostat, abych pochopila všechno, co se zase děje okolo Cally, hlavní hrdinky, a její rodiny.


Shrnutí týdne #188

27. února 2018 v 8:02 | Lucy Lillianne
Tento týden proběhl relativně v pohodě. Venku konečně začíná svítit sluníčko, i když ty teploty tomu zatím neodpovídají. Každopádně ale dokáže hned zlepšit náladu a přidat energii, doma všechno pod slunenčími paprsky září a já se tak neskutečně těším na jaro :-) A co vy?


Víkendová soutěž

23. února 2018 v 20:01 | Lucy Lillianne
Jelikož bych měla jít na poštu něco vyřídit, ale dnes se mi nechce, napadlo mě udělat víkendovou soutěž o záložky. Tím, že vám budu muset poslat výhru, tak mě to donutí tam jít :-P Chytré že? :-D Tak jdeme na to. Dostanete na výběr z několika záložek a co musíte udělat, to se dozvíte níže...


Gaiin štít

20. února 2018 v 20:09 | Lucy Lillianne

Po roční pauze jsem se vrátila k této sérii. Původně jsem měla v plánu si tuto knihu šetřit, až vyjde nový díl, a já to mohla přečíst zároveň. Bohužel je vydání pokračování v nedohlednu a Gaiin štít na mě smutně koukal už poměrně dlouho. A i když jsem se původně rozhodovala nad jinou četbou, nakonec jsem po ní sáhla, protože je to prostě zaručená kvalita.

Kroniky železného druida opravdu zbožňuji. Je to jedna z mála sérií, kterou bych nejraději četla neustále dokola. V tomto případě jde spíše o doplňující povídky, kterými se autor snaží životní příběh tohoto irského druida ozvláštnit. Na začátku každé povídky je i malé info přímo od Kevina Hearna, kde se zmiňuje, kam by se měl příběh zařadit, proč jej napsal, či co ho k tomu vedlo. Často zmiňuje, že tyto malé kousky textu vychází pouze v elektronické podobě, takže u nás máme štěstí, že to nakladatel vydal jako soubor a papírově.Shrnutí týdne #187 a knižní přírůstky #181

18. února 2018 v 19:47 | Lucy Lillianne
Zdravím vás takhle při neděli večer. Konečně jsem došla z práce a přežila jsem tu otročinu :-D Pustila jsem si soundtrack z Cizinky a jdu se vesele hrabat v tom, co jsem celý týden dělala. Asi toho moc nebude, ale alespoň pár řádků dám dohromady ;-)Na lovu (recenzní kniha)

18. února 2018 v 7:29 | Lucy Lillianne

Recenzní kniha


Hned, jakmile jsem zahlédla obálku této knihy a slovo retelling, bylo mi jasné, že ji budu chtít vyzkoušet. V poslední době se převyprávěné klasické pohádky docela ujaly a autoři díky tomu mají další nápady, co nám vlastně přinést na stříbrném podnosu.

V tomto případě se autorka rozhodla sepsat příběh inspirovaný ničím jiným než Kráskou a Zvířetem. Těch verzí této pohádky je opravdu hodně, já osobně mám ráda ty se zvířetem vypadajícím skoro jako velký vlk. Viděla jsem i několik filmů a hodně starý americký animák. Takže jsem byla potěšena, že i zde se mi to splní a zvíře není nějaký jiný divný tvor (například v československé filmové verzi je to orel nebo co)...


Aneb život se zvířaty...

17. února 2018 v 23:05 | Lucy Lillianne
Nějaké ty pozapomenuté fotky našich mazlíků. Převládá samozřejmě moje Maggie, ale přidala jsem i mamčinu farmu. To, co jsem během roku nafotila. A jak můžete vidět, u nás se mají zvířátka jako prasátka v žitě :-D


Počet fotografií: 57


Relaxační omalovánky #51

17. února 2018 v 23:04 | Lucy Lillianne
Určitě to všichni znáte. Člověk se vždycky pro něco nadchne, aby to za pár týdnů pominulo. Tak to například u mě dopadlo s omalovánkami. Zpočátku jsem nad tím seděla každý den, pastelek mám ani nevím kolik a nyní to stojí na mrtvém bodě... Přes vánoce jsem je tedy z recese vytáhla a udělala jeden obrázek tematicky vánoční a dva se sovami. A teď to zase leží v knihovně a čeká, až uzraje čas :-DAkce a soutěže #317

17. února 2018 v 23:04 | Lucy Lillianne
Další soutěže z webů a od blogerů sledujte v fb skupině Knižní akce a soutěže (odkazy jsou přidávány denně) a nové události v kalendáři najdete na facebooku blogu.

Akce nové

  • Alza - sleva až 50% na vybrané e-knihy
  • Luxor - akce 1+1 na vybrané knihy
  • eBux - sleva až 50% na vybrané e-knihy
  • Kosmas - e-knihy od Mystery Pressu se slevou 50%
  • Palmknihy - E.L. James se slevou
  • Alpress - výprodej knih od 19,-
  • Albatrosmedia - beletrie pro dospělé se slevou 20%Kniha a její záložka ~ Dobrodružství Riyria

17. února 2018 v 23:03 | Lucy Lillianne
Opět výřezy z obálek. Původní obrázky byly ale malé, takže jsem udělala takové to nekonečné kopírování :-D Ještě mám nachystanou záložku i pro další díl, jen co už konečně vyjde :-)